Gimnazjum Nr 3 i Gimnazjum dla Dorosłych

w  Projekcie "Szkoła Szans"

www.szkolaszans.pl

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008.

GIMNAZJUM NR 3: GODZINA 8.00 - MSZA ŚW, 9.00 - AKADEMIA.

GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH - ROZPOCZĘCIE GODZINA 14.00


Międzynarodowy Bieg Górski w Ozd


Finał "Czwartki Lekkoatletyczne"


Dzień Dziecka 1 czerwca 2007


 Pracownia komputerowa dla naszej szkoły


Miejskie Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne


Wiosna 2007 - Zawody lekkoatletyczne


Dnia 3 marca 2007 r. w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych

Wyniki członków koła LA. przy OPP:

4 miejsce KorneliaCzapiga  bieg na 3000 m.

4 miejsce Sandra Bielaczek bieg na 2000m.

5 Miejsce Martyna Barka bieg na 1000m.


17 marca 2007r. W Nysie odbyły się Mistrzostwa Regionalne w biegach przełajowych

(Eliminacje do Mistrzostw Polski). najlepiej wypadła w nich Kornelia Czapiga zajmując 2 miejsce w biegu na 3000m.

i awansując do kadry na Mistrzoastwa Polski (31.03.2007.- Stalowa Wola)

Pozostałe wyniki:

7 miejsce Martyna Barka - 1000m.

16 miejsce Sandra Bielaczek - 2000m.

22 miejsce Kamil Koźlik - 3000m


Uroczyste Zakończenie Dni Bezpiecznego Internetu 2007r.


24.02.2007r. w Mysłowicach odbył się Cross "Życia Mysłowic".

Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Kornelia Czapiga 2 miejsce - bieg na 2000 m

Martyna Barka 10 miejsce - bieg na 1000 m

Anna Faj 11 miejsce - bieg na 4000 m


Ewelina Fick członkini Koła Lekkoatletycznego (nasza absolwentka) wywalczyła 5 miejsce w biegu na 400 m

w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się 17-18.02.2007r. w Spale. Ewelina należy

do Kadry Reprezentacji Polski.


 

opp

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OPP

FERIE – ZIMA 2007

12.02.07. – 23.02.07.



W dniach 26-27 stycznia 2007r. w Spale odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.
W zawodach tych udział wzięli członkowie Koła L.A.:

  • Kornelia Czapiga na 2000 m

  • Łukasz Dombek na 800 m

Oboje zajęli 10 miejsce.


Dnia 17 stycznia 2007r. członkowie Koła Lekkoatletycznego wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Śląska w Spale.

Wszyscy uczestnicy poprawili swoje życiowe rekordy.
Najlepiej wypadli:

  • Kornelia Czapiga Im. na 2000 m juniorek młodszych,

  • Ewelina Fick Im. na 300 m seniorek,

  • Łukasz Dombek IIIm. na 600 m juniorów,

  • Sandra Bielaczek  Vm. na 1000 m juniorek młodszych.


W sobotę 13 stycznia 2007 roku w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego odbył sie turniej piłki siatkowej.
Po wyrównanym spotkaniu zwyciężyła drużyna w składzie:
Kempa Przemysław,
Romanowski Adrian,
Glensk Michał,
Staszczak Denis,
Krzemiński Daniel
 Widera Daniel.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.


IV Konkurs Informatyczny Dla Szkół Gimnazjalnych
pt. "Moja Szkoła w obiektywie"

Informacje dotyczące konkursu

na stronie

http://konkurs.salezjanie.com.pl/


15 grudzień 2006r.
Wręczenie sprzętu przez firmę PANASONIC

Panasonic Kid Witness News 2007


Gimnazjum Nr 3 w Zespole Szkół Gimnazjalnych i Pracy Pozaszkolnej Zakwalifikowane

do finału polskiej edycji konkursu
Panasonic Kid Witness News 2007


 

Projekt ZSGiPP przeszedł 1 etap eliminacji do Europejskiego Roku na rzecz

Równych Szans dla Wszystkich 2007

 Europejski Rok na rzecz Równych Szans dla Wszystkich 2007 będzie miał na celu

uświadomienie ludziom ich praw do równego traktowania i życia bez dyskryminacji.

Rok będzie również okazją do podjęcia debaty dotyczącej korzyści płynących

z różnorodności. Budżet Roku wynosi ok. 15 milionów euro.


W sobotę 02.12 , odbył się kolejny szkolny turniej tenisa stołowego.
Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza u chłopców.
Nieliczne uczestniczące dziewczyny rywalizują jednak z chłopakami nie dając,
za wygraną.
Należy tutaj wyróżnić Anię Suchodolska oraz Dajanę Kopońską.

Wyniki Tenisa

Kubat Mateusz
Hajduk Tomasz
Kępa Przemysław

Zapraszamy w kolejną sobotę!


W sobotę 25 listopada kolejny raz w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego odbył się turniej

tenisa stołowego.
W finale po zaciętym pojedynku Denis Staszczak pokonał Adriana Romanowskiego.
Kolejne miejsca zajęli Przemysław Kempa i Kubat Łukasz.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!.  


Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – najważniejsze polskie święto narodowe,
obchodzone co roku 11 listopada,
 na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Flaga


Wiadomości sportowe:

W sobotę 28.10.2006 w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego odbył się
pierwszy turniej tenisa stołowego. Po zaciętej walce I miejsce zajął Adrian Romanowski.
Kolejne miejsca zajęli Konrad Brygman i Damian Ossowski. 

W drugim turnieju tenisa stołowego,
który odbył się w sobotę 4.11.2006
zwyciężył Damian Ossowski.


Uroczystość Wszystkich Świętych  
ZNICZ


21.10.2006. odbył się Szkolny  Turniej Koszykówki.

Wygrała drużyna w składzie:
Tobola Sandra,
Kozioł Marta,
Ładziak Adam,
Staszczak Denis.

Koszykówka


20 października zawitał w progi naszej szkoły
Arcybiskup Damian Zimoń.Arcybiskup Damian Zimoń

Przy wspólmnym stole rozmawiał o problemach i sukcesach,
radościach i smutkach naszego grona pedagogicznego.
Biblioteka szkolna otrzymała w darze pamiątkowe książki.

Galeria


DZIEŃ NAUCZYCIELA - fotoreportaż


życzenia

Dziękujemy za pokazanie nam,
że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą

siłę że miłość i życzliwość często znajdujemy

w najciemniejsze dni.

Życzymy wam wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego.
Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata
My Was lubimy, przyjaźnią darzymy i wielkiego szczęścia życzymy.


Sobota 7.10.2006 r. była kolejnym dniem zmagań sportowych naszych uczniów.
Tym razem odbył się turniej w "dwa ognie".
Zwyciężyła drużyna w składzie:
Ludwik Natalia, Bryjok Żaneta, Kamiński Marcin, Kubat Mateusz,
Kozubek Artur i Ziemba Maciej.
Gratulujemy !!! 

źródło Rafał Lubecki


Ostatni w rundzie jesiennej "Czwartek lekkoatletyczny"



W sobotę 30.09.2006 r. w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego tym razem
odbył się turniej piłki koszykowej.
Zwyciężyła drużyna w składzie:

  1. Staszczyk Denis,

  2. Ładziak Adam

  3. bracia Kubatowie Mateusz i Łukasz.puchar

W decydującym spotkaniu pokonali przeciwników 23 : 17 ( 6:6, 6:2, 6:4, 5:5 ).
Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Adam Ładziak ( 12 )

a dla pokonanych Adran Romanowski ( 11 ).
Gratulujemy !!!






żródło: Rafał  Lubecki



26.09.2006 Członkowie koła lekkoatletycznego pod opieką mgr Joanny Banaś
uczestniczyli po raz kolejny w "Czwartkach Lekkoatletycznych".
Tym razem zajęli aż 6 pierwszych miejsc.

Lista nagrodzonychpuchar

Za tydzień ostatnie w ruńdzie jesiennej zawody.
Mamy nadzieję, że będą równie udane dla naszych podopiecznych.

żródło Joanna Banaś


Dnia 23.09.2006 w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego
odbył się turniej piłki nożnej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn,
które podzielone zostały na 2 grupy.
W meczu finałowym drużyna "I C" pokonała zespół "Real Madrid" 4 do 1.
Zwycięska drużyna występowała w następującym składzie:

Mateusz Rokosa, Artur Pękała, Patryk Danaj. Gratulujemy!!!  puchar

źródło Rafał Lubecki



OGŁOSZENIE 
Stary Sprzęt

Posiadasz:

Przynieś je do biblioteki szkolnej!!!

Wszystkie dary zostaną nagrodzone.


Koło Odkrywców Przeszłości


Czwartki lekkoatletyczne
W dniu 19.09 dzieci z Koła OPP brały udział
w Czwartku Lekkoatletycznym
na Stadionie MORIS Chorzów
Pierwsze miejsca zajeli:
Bolewski Kamil
Pogrzeba Kamil

źródło: Joanna Banaś


W dniu 16.09.2006 r. w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego odbył się I Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. 

Zwyciężyła drużyna w składzie: 

W meczu finałowym pokonali przeciwników 3 : 1. 

Najlepszym graczem wybrana została Agnieszka Kassner.

źródło: Rafał Lubecki


Galeria zdjęć z Inauguracji Roku Szkolnego 2006/2007


Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2006/2007
odbędzie się 4 września 2006 r. o godz. 1000
Msza Św. o godz 800